11.12.13

Bebek Hazırlıkları - 1

28. haftadan herkese merhaba diyor benim minik prensesim :)
Hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Yarı yarıya tamamladık sayılır eksiklerini, tabi daha var eksikler ama zaman da var neyse ki :)
Bebek hazırlığı içinde olanların daha çok ilgisini çekecek bol fotoğraflı bir post hazırladım... Kimileri sıkılabilir...Benim de gündemimde bebek yokken pek ilgimi çekmezdi böyle yazılar..
Neyse konuya dönelim...Evet pek çok şeyini tamamladık. Annem de Ankara'daydı, orada birsürü alışveriş yapmış benim miniğime, sağolsun :)
İlk olarak beşiğinden başlayalım. Daha önce belirtmiştim, bayramda annem-babam İstanbula gelmişti, "beşiğini ben alacağım" diye tutturan babam almıştı o zamanlar kızımın beşiğini. 
Ama henüz kurdurtmadık, kolisinde bekliyor. Bu yüzden netten fotosunu buldum :
Bu beşik küçük olduğu için odasında bir beşiği daha olacak inşallah. Mobilyalarını henüz almadık, odası da hazır değil doğal olarak...Büyüyen beşikler var, odasına ondan almayı düşünüyoruz, daha sonraları da kullanabilsin diye :)
Bizim için önemli bir mevzuu da bebek arabasıydı..Eşim daha çok ilgilendi tabi bu konuyla. Her gün netten model araştırıyordu. Ama tabi nette gördüğünün bir de gerçeğini görmek gerekiyordu, kumaşı, kalitesi vs. incelemek için. Biz de haftasonları gidip bakıyorduk beğendiği modellere. Sonra o hafta başka bir model beğeniyordu, tekrar gidip bakıyorduk. Bu böyle devam edecekti ki sonunda bir modelde karar kıldı kendileri :)) Chicco'nun living smart modeli. Ama o da hep üçlü set halinde satılıyordu ki biz portbebe istemiyorduk (bu konuda deneyimli arkadaşlarımız bize portbebenin gereksiz olduğunu söylemişlerdi) Sonrasında bir haftasonu chicco'nun kendi mağazasında bu arabann ikili set halinde satıldığını öğrendik. Üstelik bir de kampanyaları vardı, hediye çeki veriyorlardı. Biz de hem arabayı aldık hem de hediye çekimizle pek çok eksiğini tamamladık :)
Ve gelelim diğer herşeyine :)
Bütün tecrübeliler aynı şeyi söylüyor : "çok birşey alma hemen büyüyorlar, giyemiyorlar." Evet insan üzülür sonra giyemeden büyürse..ama bir yandan da ilk çocuk olduğundan mıdır nedir insan pek çok şey almak istiyor..öyle cici şeyler yapmışlar ki minnak minnak :)
2 tane hastane çıkışı yeter dediler. Birini annem almış, diğerini de biz aldık :)

Puf battaniyemiz, fermuarlı ve çıt çıtlı.. Beresi ve patikleri de var :)
Bu şirin pufidik de alt açma minderimiz :)

Bunları Eminönü'nden Havuzlu Han' dan aldık. Bütün bebek alışverişi yapanların bildiği bir yerdir Havuzlu Han..Bebeklere ait bütün ihtiyaçların ve markaların birarada bulunduğu bir yer. Ama biz ilk önce öylesine gitmiştik ve ne almamız gerektiğine dair bir listemiz yoktu, elimiz boş dönmeyelim diye bunları aldık geldik :) Bir Eminönü daha yapmamız gerekiyor :)


Minnak atletlerimiz mothercare... İstanbul' da olanlar bilirler belki Kozyatağında outleti var, çok uyguna satılıyor orada. Biz birazını da netten aldık "modagurusu" diye bir siteden. Nette çok çeşit olmasa da fiyatları çok uygun.


Bu tulumlar da mothercare' dan...
Ve diğer tulumları...


Penye yelekler çok kullanışlı oluyor dediler... Annem üç tane almış, ben de bunları aldım :)
Tabi bir de örme yelek ve hırkaları var ki onları ben de henüz görmedim, annem örmüş de örmüş sağolsun.. Bir de battaniye örüyormuş rengarenk, "kırlent de yapacam buna takım" diyor, anneler bitane yaaa :)

Bir diğer kullanışlı ve gerekli şey de penye battaniyeymiş.. Sürekli kullanımdan dolayı 4-5 tane olsun diyor bilir kişiler :) (yine annem sağolsun almış onları da)
Minnak ayaklarımız üşümesin diye...
Tabi bakım önemli... E biz de süslü oluruz herhalde biraz :)


Ve yine diğer diğer.... Ayrıntılar önemli ama di mi?
Aksesuarsız olmaz...kuşlu kar küremiz...english home' dan :)


 Odamız hazır değil ama kapı önü ağırlığımız hazır :) (...english home)

Bebeğimin de bir günlüğü var... Çok sevdiğim yakın bir arkadaşımın hediyesi (aynı zamanda alt komşum olur kendileri :)) Dışını güzelce kaplayıp, süsleyip miniğimin ismini de yazdım mı harika bir günlük olacak, severek dolduruyoruz...

 
Çok uzun bir aradan sonra yazınca post da böyle uzun oluyor :)
Aslında ara vermek istemiyorum ama maalesef ki bilgisayarım bozuk. Eşim de bu aralar çok yoğun, bilgisayarını alamıyorum:( Bugün akşam arkadaşlarıylaydı ve ben de hemen oturdum bilgisayarın başına :)
Bir daha bu kadar ara vermemek dileğiyle...
Sevgiler!!!